Pre správne fungovanie stránky povoľte Javascript vo Vašom prehliadači.

Nezabudli ste urobiť dôležitý krok?

Zdroj: 19.1.2016

nezabudli-ste-urobit-dolezity-krokExistujúci účet v systéme RIAM je nevyhnutným predpokladom na plné využívanie služieb projektu DUD. Pre tých, ktorí nemajú aktívne účty, tu je postup ako si ich aktivovať:

 

  1. Pre zamestnancov školy, ktorí ešte nemajú RIAM konto:

     Zamestnanec si vytvára RIAM konto sám! Pred tým potrebuje získať od riaditeľa alebo jeho zástupcu bezpečnostný token (RIAM token), ktorý vedia vygenerovať len dané osoby na Vašej škole po prihlásení do www.riam.sk a kliknutím na linku Generátor tokenov. Takto vygenerovaný RIAM token bude zamestnanec potrebovať počas registrácie.

Poznámka: Pre každého záujemcu je potrebné, aby riaditeľ vygeneroval RIAM token samostatne. Po dodaní RIAM tokenu (16 miestne číslo) zamestnancovi sa zamestnanec zaregistruje prostredníctvom www.riam.sk a kliknutím na linku Zaregistrujte sa teraz.

 

  1. Pre žiakov školy, ktorí ešte nemajú RIAM konto:

2a/     Doplniť do agendového systému k žiakovi jeho osobnú mailovú adresu (príp. mailovú adresu rodiča). Daná mailová adresa sa bude používať pri zmene hesla RIAM konta žiaka. Preto je veľmi dôležité, aby táto adresa bola uvedená správne a presne.

2b/      Zabezpečiť, aby agendový systém posielal  kontaktné údaje (v systéme ascAgenda treba „odkliknúť“).

 

Pokiaľ je to kapacitne možné, urobte tieto kroky už pred zberom za mesiac január, ktorý začne 21. 1. 2016. Januárový zber končí 5. 2. 2016. Rezort zabezpečí aktiváciu kont v RIAM už vo februári 2016.

2017-08-04T13:51:04+02:00